ATF Online All Ten Fingers
nápoveď
Registrácia a prihlásenie. informácia

Do webovej aplikácie ATF Online je nutné sa najskôr registrovať a následne prihlásiť.

Bez registrácie a prihlásenia môžete vyskúšať len niektoré funkcie a písanie prvej lekcie.Registrácia:

1) Po kliknutí na tlačidlo "Registrovať používateľa" v menu "Profil-Študent" sa v dolnej časti objaví jednoduchý registračný formulár.

2) Vyplňte prihlasovacie meno a heslo, ktoré si zapíšte a starostlivo uschovajte. Pre heslo sa požaduje dĺžka najmenej 6 znakov.

3) Do poľa „e-mail" vyplňte e-mailovú adresu, ktorá bude slúžiť ako hlavný kontaktný údaj.

4) Kliknutím na tlačidlo "Registrovať" sa dáta uložia a na uvedenú e-mailovú adresu bude odoslaný e-mail
s aktivačným linkom na dokončenie registrácie.

5) Po kliknutí na zaslaný link v zaslanom e-maile sa vytvorený účet aktivuje a môžete sa prihlásiť pomocou uvedených údajov.

Odporúčanie: Pre študentov odporúčame voliť prihlasovacie meno zrozumiteľné pre učiteľov. Meno je uvedené pri zobrazovaní výsledkov a rebríčkov. Meno zvolené pri registrácii nie je možné neskôr zmeniť!

Riešenie chýb registrácie:

Neprišiel aktivačný mail.
Riešenie: Prihlásime sa do neaktivovaného účtu (meno a heslo z registrácie). Systém pozná, že účet nie je aktivovaný a zobrazí sa tlačidlo pre opakovanie aktivačného mailu. Po stlačení "Poslať mail" sa v informačnom paneli ukáže mailová adresa, na ktorú systém znova pošle aktivačný mail. Skontrolujte túto mailovú adresu!

Zadanie chybnej mailovej adresy.
Riešenie: Znovu sa zaregistrujetme pod iným menom, kde zadámte správnu adresu Vášho mailu. Pokiaľ chcete rovnaké meno, je potrebné počkať zopár dní (neaktivované účty sa v databáze automaticky mažú) a potom sa znovu zaregistrovať pod tým istým menom a správnou mailovou adresou.


Prihlásenie:

1) Po otvorení stránky https:\\www.atfonline.sk sa v dolnej časti objaví jednoduchý prihlasovací formulár.

2) Vyplňte prihlasovacie meno a heslo zadané pri registrácii.

3) Kliknutím na tlačidlo "Prihlásiť" sa overia prihlasovacie údaje.

Pokiaľ ste prihlasovacie údaje uviedli správne, prepne sa aplikácia do panelu výučba a zobrazí sa text snímky, na ktorej ste skončili naposledy. Voliteľné vlastnosti písania sa nastavia podľa Vášho profilu.

Riešenie chýb prihlásenia:

Používanie podobného prihlasovacieho mena.
Riešenie: Používajte stále rovnaké používateľské meno vrátane diakritiky a poradia slov.

Zabudnuté heslo.
Riešenie: Pri prihlásení zadáte správne meno a ľubovoľné heslo. Pokiaľ je heslo chybné, potom aplikácia zobrazí tlačidlo na poslanie nového hesla. Po zadaní mena a zodpovedajúcej mailovej adresy Vám aplikácia pošle mail obsahujúci novo vygenerované heslo. Vygenerované heslo použijete na prihlásenie a po prihlásení si môžete nastaviť vlastné heslo v menu "Profil-Upraviť dáta".

Zabudnuté prihlasovacie meno.
Riešenie: Pri prihlásení zadáte ľubovoľné meno a správne heslo. Pokiaľ je meno chybné, aplikácia zobrazí tlačidlo na poslanie zabudnutého mena. Po zadaní hesla a zodpovedajúcej mailovej adresy Vám aplikácia pošle mail obsahujúci Vaše meno.

Zabudnuté prihlasovacie meno, ku ktorému bol zadaný licenčný kód.
Riešenie: Bez prihlásenia otvoríte menu "Profil-Zadanie licencie", kam vložíte príslušný licenčný kód a mailovú adresu uvedenú pri registrácii. Pokiaľ bol kód už v aplikácii uvedený a mailová adresa súhlasí, aplikácia Vám pošle mail obsahujúci príslušné prihlasovacie meno.